Kontakt

Du får gärna kontakta oss om du har frågor om Älvsjö scoutkår, om vårt program eller har synpunkter på hemsidan. Beroende på vad ditt ärende gäller, kan du kontakta olika personer.

Älvsjö scoutkår

Herrängsvägen 3

125 54 Älvsjö

08-647 01 45

hello@alvsjoscout.se

Nyanmälningar

Klicka här för att anmäla dig

Du kan nå medlemsregistrerarna på medlemsregister@alvsjoscout.se, men notera att anmälan till kåren sker via länken.

Uthyrning

Per Hörnsten

Per Hörnsten

Uthyrning av Bygget
E-post: hornstenper@gmail.com
Telefon:
08-7467398

Styrelsen

11011902_1059365337407241_5976565133113056602_n

Erik Bexelius

Sekreterare i styrelsen, Ansvarig Ledare (AL) Snapphanarna
E-post: erik.a.bexelius@gmail.com
Mobil:
073-9488637

Holger Arthur

Ledamot i styrelsen
E-post: holger.arthur@gmail.com
Mobil:
070-7373000

20160914_212804

Inger Grundén

Ledamot i styrelsen, Ekonomiansvarig Skaldjuren
E-post: inger.grunden@outlook.com
Mobil:
070 146 41 99

Jonas Sjöström

Jonas Sjöström

Utmanarrepresentant i styrelsen Materialare
E-post: jonas.sjostrom99@gmail.com
Mobil:
073-8383947

Karl Stavaeus

Karl Stavaeus

Kårordförande
E-post: stavakar@gmail.com
Mobil:
076-1179988

Louise Bowern

Louise Bowern

Ledamot i styrelsen
E-post: louise.bowern@hotmail.com
Mobil:
072-0479891

Lovisa Engwall

Lovisa Engwall

Vice ordförande
E-post: Lovisa.scout@gmail.com
Mobil:
070-4207649

Marianne Blom

Marianne Blom

Kassör
E-post: marianne.blom@millimy.com
Mobil:
070-6646335

Patrik Sahlin

Patrik Sahlin

Vice ordförande
E-post: sahlinpatrik@gmail.com
Mobil:
076-767 67 76

Kårfunktionärer

Douglas Sandberg

Douglas Sandberg

IT-ansvarig Raranga - AL (ansvarig ledare), Digital kommunikation - Ansvarig
E-post: douglas.sandberg@alvsjoscout.se
Mobil:
+46 (0)76-555 48 86

Jonas Sjöström

Jonas Sjöström

Utmanarrepresentant i styrelsen Materialare
E-post: jonas.sjostrom99@gmail.com
Mobil:
073-8383947

IMG_0959

Johanna Arnoldsson

AL (ansvarig ledare) Julmarknadsgeneral
E-post:
Mobil:
070-733 08 84

Jonas Brunemalm (3)

Jonas ”Brune” Brunemalm

Julmarknadsgeneral
E-post: jonas.brunemalm@gmail.com
Mobil:
073-9894939

Martin Blomquist

Martin Blomquist

Materialare
E-post: martin.segeltorp@telia.com
Mobil:
070-7764150

Mikael Larsson

E-post:

Per Hörnsten

Per Hörnsten

Uthyrning av Bygget
E-post: hornstenper@gmail.com
Telefon:
08-7467398

Roland Stenutz

Materialare
E-post: roland@stenutz.eu