Kontakt

Du får gärna kontakta oss om du har frågor om Älvsjö scoutkår, om vårt program eller har synpunkter på hemsidan. Beroende på vad ditt ärende gäller, kan du kontakta olika personer.

Älvsjö scoutkår

Herrängsvägen 3

125 54 Älvsjö

08-647 01 45

hello@alvsjoscout.se

Nyanmälningar

Klicka här för att anmäla dig

Du kan nå medlemsregistrerarna på medlemsregister@alvsjoscout.se, men notera att anmälan till kåren sker via länken.

Uthyrning

Per Hörnsten

Per Hörnsten

Uthyrning av Bygget
E-post: hornstenper@gmail.com
Telefon:
08-7467398

Styrelsen

Lovisa Engwall

Lovisa Engwall

Kårordförande
E-post: Lovisa.scout@gmail.com
Mobil:
070-4207649

Robert Pettersson

Ledare Marklöparna; Kårordförande
E-post: Robert_p88@hotmail.com
Telefon:
070-474 20 23

Jacob ”Kung K” Gustafsson

AL (ansvarig ledare) Nätet, Ledare Snapphanarna, Vice Kårordförande
E-post: carljacobgustafsson@gmail.com
Mobil:
070-444 74 62

Vice Kårordförande

Anton Westerlund

Ansvarig Ledare (AL) Marklöparna; Kårkassör
E-post: anton.westerlund@gmail.com
Mobil:
073-672 92 87

Ylva Åkesson

Ledare Sälarna Styrelseledamot
E-post: ylva.akesson@telia.com
Telefon:
0760446478

Gustaf Holmqvist

AL (Avdelnings Ledare) Sekreterare
E-post: gustaf.holmqvist@alvsjo.org
Mobil:
070-5479078

Holger Arthur

Styrelseledamot
E-post: holger.arthur@gmail.com
Mobil:
070-7373000

Rebecka Algotson

Styrelseledamot
E-post: rebeckaa2@gmail.com
Mobil:
073-641 4329

Kårfunktionärer

Douglas Sandberg

Douglas Sandberg

IT-ansvarig Raranga - AL (ansvarig ledare), Digital kommunikation - Ansvarig
E-post: douglas.sandberg@alvsjoscout.se
Mobil:
+46 (0)76-555 48 86

IMG_0959

Johanna Arnoldsson

AL (ansvarig ledare) Julmarknadsgeneral
E-post:
Mobil:
070-733 08 84

Jonas Brunemalm (3)

Jonas ”Brune” Brunemalm

Julmarknadsgeneral Ledare Myrorna Byggetgruppen
E-post: jonas.brunemalm@gmail.com
Mobil:
073-9894939

08EC42A8-F2C1-4AAC-99FF-EE30FB46BA9C

Kim Lindskog

Medlemsregistrerare
E-post: kim.lindskog at alvsjoscout.se
Mobil:
072-527 99 09

Jonas Sjöström

Jonas Sjöström

E-post: jonas.sjostrom99@gmail.com
Mobil:
073-8383947

Martin Blomquist

Martin Blomquist

Materialare
E-post: martin.segeltorp@telia.com
Mobil:
070-7764150

Mikael Larsson

E-post:
Mobil:
073-340 7693

Per Hörnsten

Per Hörnsten

Uthyrning av Bygget
E-post: hornstenper@gmail.com
Telefon:
08-7467398

Roland Stenutz

Materialare
E-post: roland@stenutz.eu

Sandra Pramhäll

Valberedningen Ansvarig Ledare
E-post: sandrapramhall@hotmail.com