Ledare efter avdelning

Här du kontaktuppgifter till ledare i vår kår.

Spårare (8-9 år)

Baggarna (torsdagar)

Johan Sandberg

Ledare
E-post: sanbergjohan@telia.com
Telefon:
0705523944

Klas Lindfors

Ledare
E-post: klali@avm.se
Telefon:
0702387395

Magnus Jansson

Ledare
E-post: magnus@pdform.se
Telefon:
0702522851

Maria Andersson

Ledare, AL
E-post: maria.andersson@nordic.webhelp.com
Telefon:
0702383520

Teresa ”Tessan” Magnusson

Ledare
E-post: teresa.magnusson@scania.com
Telefon:
0700883909

Tomas Norberg

Ledare
E-post: tomas.norberg@trelleborg.com
Telefon:
0709602759

Veronica Ruge

Ledare
E-post: Vroncan79@hotmail.com
Telefon:
0704447726

Björnarna (tisdagar)

Anna Hansson

Ledare
E-post:
Mobil:
070-7474193

George Spalding

Ledare
E-post:
Mobil:
070-1849596

Holger Arthur

Styrelseledamot
E-post: holger.arthur@gmail.com
Mobil:
070-7373000

Grodorna (torsdagar)

Bengt Holmqvist

E-post:
Mobil:
070-6293355

Eva Norelius

E-post:

Torbjörn Bardh

AL (ansvarig ledare)
E-post:
Mobil:
070-6581312

Hedenhös (onsdagar)

Ann-Sofie Åkersten

Ledare Hedenhös
E-post: annso74@gmail.com

Gustav Eriksson

Ledare Hedenhös
E-post: gustave@hotmail.se

Jesper Alvarsson

Ledare Hedenhös
E-post: jesper.alvarsson@gmail.com

Steklarna (måndagar)
Ann Karlström

Ann Karlström

E-post: ann.karlstrom at alvsjoscout.se
Mobil:
070-203 33 24

Anna Hjelmqvist

Anna Hjelmqvist

E-post:
Mobil:
070-477 3790

Calle Sölvin

Calle Sölvin

E-post:
Telefon:
072-701 75 00

5D87E894-3198-4162-B3A0-4BA5B0E08F86

Gustav Hagberg

E-post:

Helena Amler

Helena Amler

AL (Avdelningsledare)
E-post:
Mobil:
070-225 09 69

08EC42A8-F2C1-4AAC-99FF-EE30FB46BA9C

Kim Lindskog

Medlemsregistrerare
E-post: kim.lindskog at alvsjoscout.se
Mobil:
072-527 99 09

0554DE91-987D-4157-8BFB-95D128C8EF53

Mimmi Magnusson

E-post:

E4BB2B7B-987A-436A-9528-70DF383B2BA0

Signe Wernberg

E-post:

Upptäckare (10-11 år)

Skaldjuren (onsdagar)
20160914_212804

Inger Grundén

Ekonomiansvarig Skaldjuren
E-post: inger.grunden@outlook.com
Mobil:
070 146 41 99

Jenny Brink

E-post: brinkjenny@hotmail.com
Mobil:
073-983 99 22

Oliver Engman

E-post: oliver.engman54@gmail.com
Mobil:
072-246 18 52

"TB"

Thorbjörn ”TB” Söderqvist

Ledare Skaldjuren
E-post: thorbjorn.soderqvist@gmail.com
Mobil:
076 627 51 55

Thomas Karlsson

Thomas Karlsson

AL (ansvarig-ledare) Skaldjuren
E-post: thomas.karlsson@georgfischer.com
Mobil:
070-320 2104

20160914_212836

Tove Nordman

Ledare Skaldjuren
E-post: tove.nordman@hotmail.com

Stimmet (måndagar)

Cecilia Kellberg

E-post:
Mobil:
073-4452250

Fredrik Lindegårdh

Ledare
E-post:
Mobil:
073 984 92 17

Sandra Pramhäll

Valberedningen Ansvarig Ledare
E-post: sandrapramhall@hotmail.com

Tomas Olsson

E-post:
Telefon:
073-692 74 04

Valarna (tisdagar)

Carl-Johan Mårtensson

Ledare Valarna
E-post:
Telefon:
0703991534

Jalle Johansson

Ledare Valarna
E-post:
Mobil:
0702478812

Monica Reimer

Ansvarig Ledare Valarna
E-post: monica@tclarsson.se
Telefon:
0707523909

Rolf Sundquist

Ansvarig Ledare
E-post: rolfsundquist@yahoo.com
Mobil:
0708-27 18 26

Vahid Mosavat

Ledare Valarna
E-post:
Mobil:
0723617167

Äventyrare (12-14 år)

Kråkfåglarna (torsdagar)

Axel Wiberg

E-post:

Ellen Breuer

AL (ansvarig ledare) Kråkfåglarna
E-post: ellen@breuer.se
Mobil:
073-642 6586

Ingrid Swahn

E-post: ingrid.e.swahn@gmail.com
Mobil:
070-433 3680

Mikael Larsson

E-post:
Mobil:
073-340 7693

Rebecka Algotson

Styrelseledamot
E-post: rebeckaa2@gmail.com
Mobil:
073-641 4329

Ruben Isberg

E-post: ruben.isberg42@gmail.com
Mobil:
073-930 7387

Marklöparna (torsdagar)

Robert Pettersson

Ledare Marklöparna; Kårordförande
E-post: Robert_p88@hotmail.com
Telefon:
070-474 20 23

Anton Westerlund

Ansvarig Ledare (AL) Marklöparna; Kårkassör
E-post: anton.westerlund@gmail.com
Mobil:
073-672 92 87

Cillen Carlstedt

Ledare Marklöparna
E-post: cecilia_carlstedt@hotmail.com
Telefon:
073-920 10 43

Markus Farewik

Ledare Marklöparna
E-post: markus@farewik.com
Telefon:
070-773 45 14

Niklas Collin

Ledare Marklöparna
E-post: Niklas@celcotec.se
Mobil:
0708-608160

Snapphanarna (tisdagar)

Jacob ”Kung K” Gustafsson

AL (ansvarig ledare) Nätet, Ledare Snapphanarna, Vice Kårordförande
E-post: carljacobgustafsson@gmail.com
Mobil:
070-444 74 62

Vice Kårordförande

11011902_1059365337407241_5976565133113056602_n

Erik Bexelius

Ansvarig Ledare (AL) Snapphanarna
E-post: erik.a.bexelius@gmail.com
Mobil:
073-9488637

Erik Stavaeus

Ledare Snapphanarna
E-post:
Mobil:
070-387 71 85

Lukas Castan

Lukas Castan

Ledare Snapphanarna, Medlem Byggetgruppen, Julmarknadsgeneral
E-post: lukas.castan@gmail.com
Mobil:
072 006 60 71

Max Engman

Max Engman

Ledare Snapphanarna, Medlem Byggetgruppen, Julmarknadsgeneral
E-post: max.engman99@gmail.com
Mobil:
076 782 68 90

Utmanare (15-17 år)

Mattadorerna (söndagar)
Douglas Sandberg

Douglas Sandberg

IT-ansvarig Raranga - AL (ansvarig ledare), Digital kommunikation - Ansvarig
E-post: douglas.sandberg@alvsjoscout.se
Mobil:
+46 (0)76-555 48 86

Patrik Sahlin

Patrik Sahlin

E-post: sahlinpatrik@gmail.com
Mobil:
076-767 67 76

Mattaljonen (onsdagar)

Gustaf Holmqvist

AL (Avdelnings Ledare) Sekreterare
E-post: gustaf.holmqvist@alvsjo.org
Mobil:
070-5479078