Ledare efter avdelning

Här du kontaktuppgifter till ledare i vår kår.

Spårare (8-9 år)

Baggarna (torsdagar)

Kalle Lundberg

E-post: k@llelundberg.se
Mobil:
070-9712668

Björnarna (tisdagar)

Anna Hansson

Ledare
E-post:
Mobil:
070-7474193

George Spalding

Ledare
E-post:
Mobil:
070-1849596

Holger Arthur

Ledamot i styrelsen
E-post: holger.arthur@gmail.com
Mobil:
070-7373000

Grodorna (torsdagar)

Bengt Holmqvist

E-post:
Mobil:
070-6293355

Eva Norelius

E-post:

Torbjörn Bardh

AL (ansvarig ledare)
E-post:
Mobil:
070-6581312

Hedenhös (onsdagar)

Ann-Sofie Åkersten

Ledare Hedenhös
E-post: annso74@gmail.com

Gustav Eriksson

Ledare Hedenhös
E-post: gustave@hotmail.se

Jesper Alvarsson

Ledare Hedenhös
E-post: jesper.alvarsson@gmail.com

Steklarna (måndagar)

Magnus Lif

E-post:

Ann Karlström

Ann Karlström

E-post: ann.karlstrom at alvsjoscout.se
Mobil:
070-203 33 24

Calle Sölvin

Calle Sölvin

E-post:

Helena Amler

Helena Amler

AL (Avdelningsledare)
E-post:
Mobil:
070-225 09 69

IMG_0967

Kim Lindskog

E-post: kim.lindskog at alvsjoscout.se
Mobil:
072-542 75 12

Signe Wernberg

E-post:

Upptäckare (10-11 år)

Skaldjuren (onsdagar)
20160914_212804

Inger Grundén

Ekonomiansvarig Skaldjuren
E-post: inger.grunden@outlook.com
Mobil:
070 146 41 99

"TB"

Thorbjörn ”TB” Söderqvist

Ledare Skaldjuren
E-post: thorbjorn.soderqvist@gmail.com
Mobil:
076 627 51 55

Thomas Karlsson

Thomas Karlsson

AL (ansvarig-ledare) Skaldjuren
E-post: thomas.karlsson@system3r.com
Mobil:
070-320 2104

20160914_212836

Tove Nordman

Ledare Skaldjuren
E-post: tove.nordman@hotmail.com

Stimmet (måndagar)
Anna Hjelmqvist

Anna Hjelmqvist

E-post:

Cecilia Kellberg

E-post:
Mobil:
0709-885141

Fredrik Lindegårdh

E-post:
Mobil:
073 984 92 17

Mikaela Taube

E-post:
Telefon:
08-99 42 30

Olof Breuer

E-post:
Mobil:
070-799 60 17

Tomas Olsson

E-post:
Telefon:
073-692 74 04

Valarna (tisdagar)

Christoffer Löchen

Ansvarig ledare
E-post: christoffer.lochen@telia.com
Mobil:
072-980 50 61

DSC_4095

Elsa Åberg

Ledamot i styrelsen Ledare
E-post: elsa.aberg@gmail.com
Mobil:
073-364 72 38

DSC_4104

Madeleine Börjesson

E-post:
Mobil:
076-825 94 02

Rolf Sundquist

Ansvarig Ledare
E-post: rolfsundquist@yahoo.com
Mobil:
0708-27 18 26

Äventyrare (12-14 år)

Kråkfåglarna (torsdagar)

Andrea Breuer

E-post:
Mobil:
0704834022

Douglas Dalbom

AL (ansvarig ledare) för Kråkfåglarna
E-post: douglas@byra.se
Mobil:
0707499778

Kanilla Kåsarani

Valberedningen
E-post: kanilla96@live.se
Mobil:
0762636489

Ruben Isberg

E-post:

Marklöparna (torsdagar)

Isak Persson

Ledare Marklöparna
E-post: isak.persson@yahoo.se
Mobil:
073-83 53 855

Anton Westerlund

E-post: Anton.westerlund@gmail.com
Mobil:
073-672 92 87

Joakim Oscarsson

Ansvarig ledare Markloparna Valberedningen
E-post: oscarsson.joakim@gmail.com
Mobil:
073-5041677

Niklas Collin

E-post: Niklas@celcotec.se
Mobil:
0708-608160

Snapphanarna (tisdagar)

Karin Tyredahl Wahlén

Ledare Snapphanarna
E-post:

11011902_1059365337407241_5976565133113056602_n

Erik Bexelius

Ansvarig Ledare (AL) Snapphanarna
E-post: erik.a.bexelius@gmail.com
Mobil:
073-9488637

Erik Stavaeus

Ledare Snapphanarna
E-post:
Mobil:
070-387 71 85

Lukas Castan

Lukas Castan

Ledare Snapphanarna, Medlem Byggetgruppen, Julmarknadsgeneral
E-post: lukas.castan@gmail.com
Mobil:
072 006 60 71

Max Engman

Max Engman

Ledare Snapphanarna, Medlem Byggetgruppen, Julmarknadsgeneral
E-post: max.engman99@gmail.com
Mobil:
076 782 68 90

Utmanare (15-17 år)

Mattadorerna (söndagar)
Douglas Sandberg

Douglas Sandberg

IT-ansvarig Raranga - AL (ansvarig ledare), Digital kommunikation - Ansvarig
E-post: douglas.sandberg@alvsjoscout.se
Mobil:
+46 (0)76-555 48 86

Patrik Sahlin

Patrik Sahlin

Vice ordförande
E-post: sahlinpatrik@gmail.com
Mobil:
076-767 67 76

Mattaljonen (onsdagar)

Gustaf Holmqvist

AL (Avdelnings Ledare) Ekonomisk ansvarig
E-post: gustaf.holmqvist@alvsjo.org
Mobil:
070-5479078